دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مراسم سالگرد رحلت :

پدر شهید عباسی با پای پلاتین ؛ اراده ای پولادین در خدمت به اسلام و انقلاب داشت !

مراسم دومین سالگرد رحلت پدر شهید محمد فرهاد عباسی در محل هیات امام حسن مجتبی (ع) در شامگاه ۲۳ تیر ۱۴۰۱برگزار شد. و سخنران این مراسم دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در خصوص این پدر و پسر بسیجی بود .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز سخن ضمن تبریک روز امام هادی و عید بزرگ غدیر ؛ با تکریم و بزرگداشت پدر شهید عباسی گفت: ایشان براساس خاطراتی که خودشان نقل میکردند ؛ در نه سالگی از نعمت پدر محروم گشته و از خردسالی بخشی از بار خانواده بردوششان بوده و با سخت کوشی و تلاش این دوران را گذرانده اند ؛ برعکس فرزندان امروزی که بسیار ناز پرورده هستند . ایشان درصنایع دفاع مشغول میشوند و با وقوع انقلاب اسلامی ؛ با انقلاب همراه میشوند و در راهپیمایی ها شرکت میکنند که بعد از انقلاب متوجه میشوند یکی از ساواکی های همکارش وی را در تظاهرات تعقیب می کرده است .

ایشان در ادامه بیان داشت : ایشان پس از انقلاب ، همراه با انقلاب بوده , فرزندش محمد فرهادش بسیجی پایگاه مسجد حسنی  میشود و طیب خاطر رضایت می دهد ؛ فرزند برومند ۱۷ ساله اش در سال ۶۱ راهی جبهه شود . و وقتی در عملیات بیت المقدس خبر شهادتش را می آورند ؛ استوار شهادتش را پذیرا میشود و غمبار ولی راسخ فرزندش را تشیع و تدفین میکند و علیرغم اینکه بازنشست شده بود؛ خود نیز بصورت بسیجی چند بار عازم جبهه میشود .

وی درخصوص آن پدر شهید گفت : ایشان ضمن برخورداری از ایمان و وارستگی ؛ بسیار مهربان و دلسوز وپرتلاش بود . علیرغم اینکه بعلت حادثه ای ساق پای وی می شکند و پلاتین در پای گذاشته میشود و در تردد درد می گرفت ولی هیچگاه یکجا نشین نشد و از پا نایستاد . اهل مسجد و هیات بود و در امور خیر پیش قدم بود و هرکاری از دستش برمی آمد ؛ دریق نمیکرد . و یکی از بنیان گذاران هیات امام حسن مجتبی (ع) و نیز خرید و دایر کردن مکان آن بود . و برای شرکت در هیات اهتمام داشت .

ایشان ضمن درخواست علو درجات از درگاه الهی برای آن بسیجی مرحوم افزود : آن مرد نمونه ؛ ۳۸ سال در فراغ فرزند شهیدش بصورت هفتگی بر مزارش حاضر میشد و راز و نیاز میکرد و نهایتا در ۸۷ سالگی در غربت شرایط سخت جامعه در بحران ویروس منحوس کرونا رخت بر بست و همنشین فرزندش در قطعه مجاورش در بهشت زهرا گردید .

دکتر هاشمی فشارکی در پایان گفت : این خانواده ها ایثار کردند و فرزندشان را تقدیم انقلاب کردند ؛ که امنیت و سربلندی کشور مدیون انان است . گرچه زنده نگه داشتن یادشهدا عمل نیک و پسندیده است ولی  کف وظیفه است ؛ تکلیف اشنا نمودن نسل حاضر و اینده با زندگی انان و وصیت نامه شان بوده و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و تداوم بخشی راهشان می باشد ؛ که نیاز جامعه برای مقابله با مسکلات داخلی و تهدیدات خارجیست .

لازم به یاد اوریست مرحوم حاج لطف الله عباسی ؛ در سال ۱۳۱۲  در بصری اراک چشم به جهان گشود . و در روز  ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹  بعلت عارضه کرونا آسمانی شده ، و در ۲۷ تیر۹۹  تشیع و در بهشت زهرا، قطعه خانواده شهدا  ۵۵ ، ردیف ۷۹۱ شماره ۴ (۱۴-۷۹) ماوا گزید .

شهیدمحمد( فرهاد) عباسی در  بیست و هشتم مهر ۱۳۴۳، در تهران چشم به جهان گشود و بعنوان رزمنده یکی از گردانهای پیاده لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) در عملیات بیت المقدس شرکت کرده و در تاریخ ۱۳۶۱/۰۲/۱۷ به شهادت می رسد . ودر  بهشت زهرا ؛ قـطعـه :۲۶ ؛ ردیـف :۶۷ ؛  شـماره :۴۷ ؛ مزار دایمی اش می شود .