دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در مجتمع ائمه اطهار (ع) :

غدیر بزرگترین عید اسلامی در تداوم ماموریت خاتم النبین بوده و ولایت مطلقه فقیه تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری در عصر حاضر است !

در مراسم حضوری و پخش مجازی شب عید سعید غدیر در مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع) ؛ در پیش از مغرب 26 تیر ۱۴۰۱ برگزار شد ؛ بعد از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین احمدی ؛ دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع از غدیر تا ظهور صحبت کرد.

 دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ضمن تبریک عید سعید غدیر گفت: قران کریم بعد از نزول دفعتا در شب قدر ؛ در طول ۲۳ سال بعثت آخرین پیامبر الهی ؛ بر حضرت محمد (ص) نازل و ایشان به مردم ابلاغ و تشریح نمودند . در واقع طی ۱۳ سال دعوت و۱۰ سال استقرارحکومت نبوی توسط اخرین رسول خدا (ص)، همه مسائل فردی ؛ اجتماعی و حکومت داری توسط پیغمبر (ص) به مردم ابلاغ شد اما دین اسلام هنوز به مرحله اکمال دین نرسیده بود . بدلیل اینکه خداوند به پیامبرش در آیه ۶۷ سوره مائده می فرماید :  وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ  که اگر پیامبر انحام ندهد ؛ رسالتش را انجام نداده ، و وقتی پیامبر ؛ در غدیر خم  حضرت علی (ع) را امام، وصی و جانشین خود به مردم معرفی کرد ، پس از نصب مولای متقیان به امامت و زعامت امت اسلام، خداوند می‌فرماید: «اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دینا…» که به معنی این است که امروز تازه دینتان کامل شد. که مبین آن است ؛ اسلام بدون ولایت ناقص می باشد .

وی در ادامه گفت : آیه ولایت: «انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاه. .یعنی  «ولی و سرپرست شما تنها خداست و پیامبر او، و آنها که ایمان آورده اند و نماز را به پا می دارند و در حال رکوع زکات می پردازند . وبسیاری از ایات دیگر دلالت بر ولایت و جانشینی حضرت علی (ع) داشته و براساس آیه اولی الامر: « أطیعوا الله و أطیعوا الرسول و أولی الأمر منکم ؛ اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید پیامبر خدا و اولی الامر را.»  زمینه عملی پیدا کرد .

ایشان همچنین گفت : متاسفانه با شورای سقیفه  مقام جانشینی پیامبر الهی (ص) غصب شد و بجز یک دوره کوتاه پنج ساله ؛ بقیه ایمه نیز با حاکمان غاصب و جایر مواجه و در محدودیت و سختی بودند و مسلمانان از حکمرانی امام معصوم (ع) و جانشینان آنان طی ۱۴ قرن محروم بوده اند .

 دکتر هاشمی فشارکی در ادامه گفت : بعد از ۱۴ قرن محرومیت مسلمین ؛ حکومت جمهوری اسلامی با ستون خیمه ولایت فقیه برپا شده است و بعبارتی غدیر در تداوم ماموریت خاتم النبین بوده و استمرار آن به سلسله امامت منتقل شد و اینک درجمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است . و براساس حدیث فرجعوا الی رواه احادیثنا ، ولایت فقیه ؛ ثمره انقلاب اسلامی و تجلی رسالت انبیای الهی و امامت شیعه اثنی عشری است . وجمهوری اسلامی عصاره ولایت و امامت انبیا و امامان است .و دشمنی با آن دشمنی با بالاترین معاصی است ؛ چرا که همانند در مقابل علی زمان قرارداشتن درجنگ نهروان را دارد. نق زنان نیز بد عقوبتی دارند . ساکتان در همراهی با گام دوم انقلاب  نیز پشیمان خواهندبود . ریشه غدیر در ۱۴۰۰ قبل بوده و استمرار آن در زمان را باید جستجو کرد , و آن پیروی از ولایت فقیه زمان می باشد .

وی در خصوص پیشینه ولایت فقیه گفت : همانطور که امامان معصوم(ع) برای ارتباط دو سویه امت و امام در سراسر بلاد اسلامی؛ سازمان وکالت، شامل شبکه‌ای ارتباطی از وکلای امام بعنوان نمایندگان امام (ع) بوجود آورده بودند که در زمان امام صادق (ع)گسترش می یابد . در شرایط فعلی که ولی فقیه نایب امام زمان (عج) می باشد ؛ نیز این شبکه با عنوان نمایندگان ولی فقیه و امامان جمعه احیا شده است . و همه مومنین مکلف به همکاری و همراهی در تدابیر این نمایندگان ولی فقیه می باشند .

دکتر هاشمی فشارکی در پایان گفت : با توجه به اینکه نبرد دشمنان و در راس آن توسط امریکا و اسراییل غاصب ( دجال زمان و بعنوان یزید) ، جنگ ترکیبی و بصورت همه جانبه و با بکارگیری همه مولفه های و همه روشها و با استفاده از همه ابزارهای در حال وقوع می باشد ؛ دقاع ما نیز همه جانبه و با همه توان و توسط همه احاد جامعه بایستی صورت گیرد ؛ تا دشمن از اهداف پلیدش باز ماند و کشور در گام دوم انقلاب به اهدفش نایل شود . انقلاب شروعش در فجر ۵۷ بوده و پایانش اتصال به ظهور مهدوی است و گام دوم  انقلاب ، ساخت تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور سازی ؛ با مشارکت همه عاشقان و علاقمندان بدان می باشد . و با تلاش خویش ؛ اسم مان در دفتر زمینه سازان ظهور حضرت ثبت گردد  .و ان شالله شرایط ظهور را فراهم کرد و انقلاب اسلامی به عالیه خویش دست یابد .