عملیات ظفر ۷؛ گامی دیگر تا شروع عملیات بزرگ والفجر ۱۰

نیروهای قرارگاه «رمضان» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری معارضان کرد عراقی، در روز ۲۳ اسفند ماه ۱۳۶۶ عملیاتی را با نام «ظفر۷» با رمز «یا محمد رسول الله(ص)» در منطقه شرق استان «سلیمانیه» مرکز کردستان عراق – عقبه شمالی جبهه دشمن – به انجام رساندند. این یورش که در منطقه‌ای به گستردگی ۴۰ کیلومتر […]

نیروهای قرارگاه «رمضان» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری معارضان کرد عراقی، در روز ۲۳ اسفند ماه ۱۳۶۶ عملیاتی را با نام «ظفر۷» با رمز «یا محمد رسول الله(ص)» در منطقه شرق استان «سلیمانیه» مرکز کردستان عراق – عقبه شمالی جبهه دشمن – به انجام رساندند.
این یورش که در منطقه‌ای به گستردگی ۴۰ کیلومتر مربع صورت گرفت، با هدف آزادسازی بلندی‌های منطقه شهر «خرمال» و انهدام نیروی دشمن پیگیری شد. در این عملیات ۱۴ ارتفاع مهم منطقه و ۷ روستا در حدفاصل نوار مرزی و شهر خرمال آزاد و به همراه آن ۱۵ دستگاه تانک و نفربر زرهی، ۲۰ دستگاه خودرو، ده‌ها قبضه خمپاره انداز و شماری سلاح سبک و نیمه سنگین دشمن منهدم و یگان‌های تیپ ۴۲۴،۴۳۲ و گردان مستقل حفاظت ارتش عراق متلاشی شد.
عراق در این حمله ۵۵۰ تن کشته و زخمی و اسیر بر جای گذاشت. همچنین ۱۰ دستگاه تانک، ۲۳ دستگاه خودرو نظامی، صدها قبضه آر.پی.جی۷ و شماری قبضه‌های خمپاره‌انداز دشمن به غنیمت رزمندگان اسلام درآمد.
سردار سرتیپ پاسدار شهید عباس کریمی، فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) در روز پنجشنبه ۲۳ اسفند سال ۱۳۶۳ در حالی که آخرین دستور ابلاغی از جانب قرارگاه را در عملیات بدر(منطقه شرق دجله و شمال القرنه) اجرا می‌کرد، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه سرش مجروح شد و جان را به معشوق تسلیم کرد.
تلفات دشمن بعثی در این حمله ۵۵۰ کشته، مجروح و اسیر بود و همچنین ۱۰ دستگاه تانک، ۲۳ دستگاه خودرو نظامی، صدها قبضه آر.پی.جی ۷ و تعدادی خمپاره انداز به غنیمت رزمندگان اسلام درآمد.

آزادسازی بلندی‌های منطقه عمومی خرمال و انهدام نیروهای دشمن یکی از اهداف عملیات ظفر ۷ به شمار می‌رود.

انتهای پیام