حوادث پاییز ۱۴٠۱ تاثیر بمباران جنگ شناختی دشمنان بر مغزهای برخی جوانان را هویدا نمود و ضرورت عمل به جهاد تبیین را مضاعف کرد !

نماز جمعه پرشکوه محمد شهر کرج در روز جمعه 11 آذر ماه ۱۴٠۱ در مصلای جدید محمد شهر (مصلی امام حسن مجتبی (ع) ) در جنب شهرک هزار واحدی این شهر با حضور نمازگزاران این شهر برگزار شد . پیش از ایراد خطبه ها و نمازسیاسی عبادی نماز جمعه توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا احمدوند ، سخنران این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت ما در حوادث پاییز 1401 » بود. در این مراسم از پرستاران نمونه بیمارستان امام حسین (ع) و کهریزک تجلیل بعمل آمد .

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت :  انقلاب اسلامی در مسیر خود با فراز و نشیبهای گوناگونی همراه بوده ، و همواره بالنده و افتخار آمیزبوده است . در طی این مدت انواع با هجمه ها و تحریمها و تهدیدات مواجه بوده و حوادث سه ماه اخیر نشان داد ، بمب جنگ شناختی از طریق ماهواره و فضای مجازی داخل کلاسها اصابت کرده و برخی جوانان درتعارض ذهن و واقعیت قرار گرفته اند. و نقشه های پیچیده دشمن امنیت گوهر مورد سرقت قرار گرفته است و کشور نیاز به واکسن مصون سازی است و این موضوع  ضرورت جهاد تبیین را که سال گذشته اعلام عمومی کردند ، ما بدان عمل نکرده ایم .

* وی در خصوص اهمیت جهاد تبیین چنین گفت : در حالیکه دشمن با لشکر تحریف و انحراف بدنبال پیاده سازی مدل اسلام وهابی بنام اسلام رحمانی یعنی اسلام بی خاصیت می باشد و همچنین بدنبال سیطره یاس و نامیدی برمردم و بخصوص جوانان می باشد ، جهادتبیین کشور و ملت را در برابر تهدیدات مهلک مصون می کند و موتور پیشران کشور در برابر امواج دشمنان می باشد .

* ایشان در خصوص شبهات مطرح شده در حوادث ۱۴۰۱  بیان داشت : دشمن توانسته شبهاتی را در برخی اذهان بوجود آورد ، مانند به رفراندوم گذاشتن مجدد نوع حکومت ، محدود سازی اختیارات رهبری ، خدشه به الزام رعایت پوشش توسط بانوان و آزادی زنان ، خدشه به ازادی موجود در ایران بعد از انقلاب ، القای ظلم در ایران ، القای نبودی آزادی بیان در ایران و القای شبیه سازی انقلاب  …. و بدنبال آن هنجارهای اجتماعی که متناسب با فرهنگ اسلامی جامعه بود را شکستند .

* دکتر هاشمی فشارکی درخصوص روش ایجابی جهاد تبیین بیان داشت : امام المسلمین فرمان فریضه جهاد تبیین ؛ که بر همه فرض عینی و فوری است؛ را در سال گذشته اعلام نموده اند . لذا ما بایستی جهاد تبیین ایجابی داشته باشیم . یعنی به بیان کارهای درست و ارزشمند انقلاب و نظام بپردازیم . به این مفهوم که دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف را بیان کنیم . با هدف ایجاد روحیه و امید به اینده در برابر هدف دشمنان که بدنبال سلب روحیه و امید و می باشند .

* وی در خصوص روش پدافندی جهاد تبیین گفت : دومین روش جهاد تبیین پدافندی و واکنشی با هدف خنثی سازی تحریف دشمنان داشته باشیم . دشمن هماکنون دنبال تطهیر رژیم پهلوی ، لزوم زانو زدن در برابر امریکا ؛ تحریف جنگ تحمیلی ، تحریف امام خمینی و تخریب دولت انقلابی ؛ و جنگ شناختی و تاثیر بر باورها در دستور کار دشمنان انقلاب قرار دارد  .

*ایشان درخصوص روش پیش دستانه جهاد تبیین بیان داشت : سوم روش جهاد تبیین پیش دستانه با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس دشمن باشیم .فضا سازی عمومی اقدامات اتی پیش از شروع تخریب دشمنان و قبل ازفعال شدن دشمن داشته باشیم . و صحنه جامعه را اشباه و اقناع سازیم ، پیش از مجال یافتن توپخانه دشمن می باشد . مثلا اگر قرار است، مبارزه با مفاسد اجتماعی یا اصلاحات اقتصادی؛ یا مبارزه با سبک زندگی غربی صورت گیرد،  پیش از ان، فواید ان تشریح شده و ابهامات رفع شده و زمینه شبهه پراکنی فراهم نشود. همچنین مساله سازی در انتخابات سال آتی در دستور کار دشمنان است ؛ که بایستی از هم اکنون تدابیری را فراهم کرد.

* وی در خصوص شبهه آزادی بیان گفت : مدعی هستند در ایران آزادی بیان وجود ندارد . درحالیکه در بعد از انقلاب ، ازادی واقعی را برخوردار شده ایم . همه سران فتنه ۸۸ ، چهار سال بعد مسولیت گرفتند . درکرونا مهران مدیری و …. دروغ در امار و وضعیت بهداشت میگفتند . در این حوادث برخی روحانی نما ، ورزشکاران ، سلبریتی ها موضع غلط گرفتند. ولی کاملا ازادند . در دنیا  آزادی مشابه ایران وجود ندارد . علیه اسراییل غاصب حرف زدن ، حتی سوال از هلوکاست ، و… مجازاتهای سنگین دارد . بستن اکانت ترامپ و ۷۰ هزار طرفدارش ، محکومیت بعلت عدم حمایت از همجنس بازان ، درجشنواره کن ، مسابقات جهانی و…. آزادی وجود ندارد .در حالیکه در تجمع اعتراضی در مقابل ادارات آزادی وجود دارد ، البته در اغتشاشات در همه جای دنیا ممنوعه . در حالیکه در دنیا توهین و فحاشی ممنوع می باشد ، در حوادث اخیر انواع آن را آزادانه انجام دادند .

* ایشان در خصوص آزادی ادعایی و ازادی واقعی بیان داشت : با ادعای آزادی در روابط زن و مرد ، در حوادث اخیر اختلاط در غذاخوری دانشگاه ، بغل رایگان ، بوسه درمکانهای عمومی را شروع کردند و این روندها در دنیا ، حقایقی را در آمار بالای تجاوز به زنان ، قتل توسط مردان متجاوز ،تک والدی ، تن فروشی زنان برای زنده ماندن ، آمار بالای اشتغال زنان سرپرست خانوار در دنیا ،امار بالای کشتن تصادفی پلیس در دنیا و .معضلات زیادی وجود دارد . در حالیکه در ایران ، حمایت از کرامت زن ، کرامت مادر بودن ، پایین بودن امار زنان سرپرست خانوار در ایران ۱۲ درصد می باشد .

* وی در خصوص شبهه پراکنی حجاب در حوادث اخیر گفت : در کشورما حجاب اجباری نیست ، بلکه محدودیت پوشش وجود دارد ، که پوشش اجباری همه دنیا وجود دارد ، در ایران هم متناسب با دین اسلام وجود دارد . کشورهای دنیا عمدا دنبال کاهش پوشش برای سرگرمی شهوانی مردم می باشند ولی در ایران موضوع کرامت زن و حفظ بنیاد خانواده می باشد . که متاسفانه در حوادث پاییز ۱۴۰۱  با فراخوان کشف حجاب ، به ترویج بی حجابی پرداخته اند و بی حیایی را میخواهند دامن بزنند .

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص رفراندم مورد انتظار اظهار داشت :  یکی از شبهه ها مطرح شده انجام رفراندوم برای نظر خواهی نوع حکومت و اینکه پدران ما به نظام بله گفتند ، ما هم می خواهیم رای گیری شود ، درحالیکه ایران تنها کشوری است که در تمامی مراحل نوع حکومت و منتخبین تدوین قانون اساسی و نیز تصویب قانون اساسی و بازنگری آن به آرای مردم مراجعه کرده که در دنیا بی سابقه است . و کشورهای دنیا با فاصله زیاد برای تغییر قانون اساسی به آرا مردم مراجعه میکنند .

* ایشان در خصوص شبهه افکنی در راهبری جامعه گفت : یکی از شبهه های مطرح شده درخصوص ولایت فقیه و محدود کردن اختیارات رهبری است ، این هدفی بود که دشمن از حلقوم خاتمی در قالب لوایح دوقلو بیرون آمد تا ستون خیمه کشور را سست کنند و بتوانند سکان کشتی هدایت انقلاب را بدست بگیرند، درحالیکه اختیارات ایشان طبق قانون اساسی ، از رییس جمهور امریکا پایین تر هست .

* وی در خصوص شبهه افکنی نسبت به دستاوردهای انقلاب اظهار داشت : یکی دیگر از شبهات زیر سوال بردن عملکرد درخشان ۴۴ ساله جمهوری اسلامی است ، با این ادعا که اگر شاه بود هم همین کارها میشد . درحالیکه اساس حکومت شاه بر بی عدالتی بود و کشور ما را بسیار عقب نگه داشته بود و پس از انقلاب علیرغم همه تحریمها و مشکلات رشد پیشرفت کشور از بسیاری از کشورهای دنیا بالاتر می باشد .

* ایشان در خصوص شبهه افکنی نسبت به اقدامات دولت سیزدهم بیان داشت : عملکرد دولت سیزدهم را زیر سوال می برند تا القا کنند که شرکت در انتخابات فایده ای ندارد . و به مرور جا بیاندازند ؛ پس اصلا این مسیر فایده ندارد . تا هم  تلاشها را ناموفق جلوه دهند وهم پیشرفت دولت را کند کنند ؛ تامردم را ناامید و رویگردان کنند . در حالیکه توافق شانگ های ،توافق ۲۵ ساله چین و شوروی ،”تلسکوپ رصدخانه ملی ایران” تحولی در علم نجومم ،فعال سازی  ۲۰۰۰هزار کارخانه تعطیل شده در قبل ، ساخت پالایشگاه ونزولا ، کشت فرا سرزمینی ، موشک هایپرسونیک ، درمان سرطان ، پرتاب کننده موشک ، دستگاه حفار عمیق ، افزایش تجارت با کشورهای همسایه ، خنثی کردن فتنه در بیرون کشور، بازسازی تخریب های صنعت هسته ای که توسط دولت روحانی به سبب برجام پرخسارت ببار آورده بود ، از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم در رقم خوردن ایران قوی را بشارت می دهد .

* وی در خصوص نخستین جهادگر تبیین بودن حضرت زینب گفت : در شرایطی که قیام امام حسین (ع) به ظاهر شکست خورده و اهل بیت را نیز به اسارت گرفته بودند و مست پیروزی بودند ، حضرت زینب (س) به دفاع از ارزش‌های اسلامی و حقانیت اهل بیت امام حسین (ع) و تقبیح دشمنان وی پرداخت و با خطبه روشنگرانه خود ، در کوفه و نیز در شام (در مجلس یزید ملعون )، حاضران را بشدت تحت تأثیر قرار داد ، بنحویی که یزید از ترس شورش علیه خودش مجبور شد جنایت و قتل امام حسین (ع) را به گردن ابن زیاد بیندازد و او را لعن کند.

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان درخصوص بستر سازی ظهور را چنین تبیین کرد:  امروز ما وارث ثمره حکومت اسلامی صدر اسلام هستیم و این توفیق برای ما هست که هم حکومت اسلامی را صیانت کرده و هم به جهان معرفی کرده  و هم برای ظهور تلاش کنیم و جز منتظران عملی باشیم . تکلیف ما جهاد تبیین براساس سیره امامان و اهل بیت ( مانند رسالت زینبی ) بوده  و راهبرد شیعه در عصر غیبت ، زمینه سازی برای ظهور و فراهم سازی زمینه پذیرش امام زمان و نیز زیر ساختهای جامعه هم فراهم باشد  امروز وظیفه بسیج درگام دوم انقلاب اسلامی این است که ظهور را نزدیک و زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را محقق نماید .

**************

محمدشهر، در ۱۶ کیلومتری جنوب شهر کرج ودر ۵۴ کیلومتری غرب تهران ، واقع در استان البرز می باشد . ارتفاع محمدشهر از سطح دریا ۱۳۲۰ متر و دارای آب و هوائی نسبتا معتدل می باشد .

این شهر از قطب‌های کشاورزی و باغداری در اطراف شهرهای کرج و تهران بوده ولی در سال‌های اخیر به لحاظ موقعیت و مهاجرپذیری ، بسیاری از باغات و زمین‌های کشاورزی از بین رفته و تغییر کاربری داده است .

جمعیت ۱۱۹٬۴۱۸ نفر طبق سرشماری ۱۳۹۵ بوده و هم اینک قریب ۱۳۰۰۰۰ نفر می باشد . مذهب مردم شیعه و با زبان‌های گفتاری ترکی لری فارسی می باشد . و  ۱۹۰ شهید دفاع مقدس و ۲۷ شهید مدافع حرم ۵ شهید گمنام دارد .

اماکن زیارتی امامزاده احمد و محمود ، گلزار شهدای امامزاده بی بی سکینه(س) و مقبره الشهدای گمنام می باشد .

آثار تاریخی محمدشهر،تپه تاریخی واقع در کوی بهار و امامزاده عبدالله و گل علی و تپه‌های باستانی قشلاق‌تپه در علی‌آباد گونه، تپه‌های باستان و قلعه حیدرآباد و از اماکن دیدنی آن دشت بهشت می باشد .

دستاوردهای پس از انقلاب محمد شهر ، تبدیل شدن به شهر در سال ۱۳۷۵ ، انتخابات ازاد و انتخاب اعضای شورای شهر ، ایجاد شهرداری و ایجاد ادارات دولتی در شهر ، مراکز دانشگاهی ، ایستگاه مترو در سال ۱۳۸۹ و گسترش خدمات زیر بنایی مانند مخابرات ، آب ، گاز ،…. ، تشکیل نماز جمعه ، افزایش خدمات و رفاه عمومی ، ارتقای وضعیت کمی و کیفی شهر و خدمات شهری و ساخت مجموعه ۱۰۰۰ واحدمسکونی مهر و …… می باشد .

محمد شهر کرج صلاه الجمعه – ۱۱ آذر ۱۴۰۱ – “وصف جهادنا فی التفسیر ومهمتنا فی احداث خریف ۱۴۰۱” – دکتور سید جواد هاشمی فشارکی

Muhammad Shahr Karaj Friday prayer – 11 Azar 1401 – “A description of our Jihad of explanation and our mission in the events of the fall of 1401” – Dr. Seyed Javad Hashemi Shaharaki