بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس درگام دوم انقلاب و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

نماز جمعه پرشکوه مهر صبا شهر در روز جمعه 4 آذر ماه ۱۴٠۱ در مصلی صبا شهر پس از ایراد خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا محمد زرینه و باحضور نمازگزاران صبا شهری و اجتماع بسیجیان برگزار شد. سخنران پیش از خطبه های این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « شرحی بر جهاد تبیین و رسالت بسیجیان در گام دوم انقلاب » بود.

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تبریک هفته بسیج گفت : حمد و ستایش خدا را که دین کامل اسلام ؛ و آیین زندگی قران را برای همه جهانیان به ارمغان آورده و ما از نعمت جمهوری اسلامی ، عنایت امام زمان ، سایه ولی فقیه ، نعمت جهاد و خدمت به انقلاب و پیشرفت کشور اسلامی را عطا کرده است . و به همین دلیل نیز در طول بیش از چهار دهه با انواع تهدیدات دشمنان مواجه بوده و بسیج نقش بسیار زیادی در دفع آن داشته است .

ایشان درخصوص هنگامه اعلام جهاد تبیین اظهار داشت  طی بیش از چهار دهه انواع تهدیدات و تحریمها علیه  ملت و کشور شکل گرفته و اینک در جنگ ترکیبی با استفاده از همه مولفه های قدرت علیه کشور و بصورت جنگ تمام عیار ، تمامی باطل در برابر تمامی حق شکل گرفته است . جنگ شناختی توسط لشکر تحریف و انحراف و نفاق جدید علیه کشور در حال وقوع است ولی ملت مسلمان ایران با مقاومت و تلاش در حال گذار از پیچ تاریخی هستند . ودر چنین شرایط حساسی در بهمن ۱۴۰۰ ، رهبر انقلاب فرمان جهادتبیین را صادر کردند .

* وی در خصوص اهمیت جهاد تبیین چنین گفت : در حالیکه دشمن با لشکر تحریف و انحراف بدنبال پیاده سازی مدل اسلام وهابی بنام اسلام رحمانی یعنی اسلام بی خاصیت می باشد و همچنین بدنبال سیطره یاس و نامیدی برمردم و بخصوص جوانان می باشد ، جهادتبیین کشور و ملت را در برابر تهدیدات مهلک مصون می کند و موتور پیشران کشور در برابر امواج دشمنان می باشد .

* دکتر هاشمی فشارکی درخصوص روش ایجابی جهاد تبیین بیان داشت : امام المسلمین فرمان فریضه جهاد تبیین ؛ که بر همه فرض عینی و فوری است؛ را در سال گذشته اعلام نموده اند . لذا ما بایستی جهاد تبیین ایجابی داشته باشیم . یعنی به بیان کارهای درست و ارزشمند انقلاب و نظام بپردازیم . به این مفهوم که دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف را بیان کنیم . با هدف ایجاد روحیه و امید به اینده در برابر هدف دشمنان که بدنبال سلب روحیه و امید و می باشند .

* وی در خصوص روش پدافندی جهاد تبیین گفت : دومین روش جهاد تبیین پدافندی و واکنشی با هدف خنثی سازی تحریف دشمنان داشته باشیم . دشمن هماکنون دنبال تطهیر رژیم پهلوی ، لزوم زانو زدن در برابر امریکا ؛ تحریف جنگ تحمیلی ، تحریف امام خمینی و تخریب دولت انقلابی ؛ و جنگ شناختی و تاثیر بر باورها در دستور کار دشمنان انقلاب قرار دارد  .

*ایشان درخصوص روش پیش دستانه جهاد تبیین بیان داشت : سوم روش جهاد تبیین پیش دستانه با هدف پیشگیری قبل انتشار ویروس دشمن باشیم .فضا سازی عمومی اقدامات اتی پیش از شروع تخریب دشمنان و قبل ازفعال شدن دشمن داشته باشیم . و صحنه جامعه را اشباه و اقناع سازیم ، پیش از مجال یافتن توپخانه دشمن می باشد . مثلا اگر قرار است، مبارزه با مفاسد اجتماعی یا اصلاحات اقتصادی؛ یا مبارزه با سبک زندگی غربی صورت گیرد،  پیش از ان، فواید ان تشریح شده و ابهامات رفع شده و زمینه شبهه پراکنی فراهم نشود. همچنین مساله سازی در انتخابات سال آتی در دستور کار دشمنان است ؛ که بایستی از هم اکنون تدابیری را فراهم کرد.

* وی در خصوص بسیج مستضعفین گفت : بسیج یک نیروی ولایت مدار، پویایی سازمانی وخدمت رسانی بی منت ، مجاهد با توانایی علمی و فرهنگی ، بصیر و آماده رویارویی با استکبار جهانی است و رسالت نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا و گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان را بعهده دارد .

* ایشان در خصوص دستاوردهای گذشته بسیج بیان داشت : بسیج  در طول انقلاب مایه برکات کثیر بوده است . در برقراری امنیت کردستان ،در جنگ تحمیلی، دربازسازی خرابیهای جنگ ، دربحرانهای طبیعی ، در دوران بیماری منحوس کرونا و کمکهای مومنانه ، درازادی زندانیان غیر عمد ، در برقراری امنیت داخلی ،درنذر وقف خدمات مهندسی و… ، در تحقق شعار «ما می‌توانیم» را به زیباترین صورت معنا بخشید و در این راه نیز۳۰ هزار نیروی بسیجی به شهادت رسیدند ، یعنی معادل ۴۳ درصد شهدای مارا بسیجیان تشکیل می دهند . و صبا شهر نیز قریب ۶۰ شهید تقدیم کرده است . اگر بسیج  نبود پیشرفتهای کشور طی این سالها بصورت معمولی بود و چندان درخشان نمی شد . و مهمتر اینکه با این حجم از تهدیدات دشمن ، اگر بسیج نبود قطعا کشور با مواجه و دشمن موفق میشد . بعبارتی بسیج در داخل کشور شگفتی‌ساز و در خارج از کشور دشمن سوز بوده است .

* وی در خصوص رسالت حال بسیج اظهار داشت :  بسیج بعنوان نیروی مدد رسان در هرکجا که نیاز انقلاب باشد ، رسالت اصلی بسیج می باشد . براساس بند اول بیانیه گام دوم انقلاب ؛ بسیج با مدیریت جهادی و انقلابی خویش پیشگام درجهادعلمی و پژوهش باشد .  براساس بند دوم بیانیه گام دوم انقلاب بسیج باید با ترویج روحیه ایثار ومقاومت و شهدا سبب ارتقای معنویّت و اخلاق  درجامعه باشد . براساس بند سوم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج با کارهای جهادی خویش و  ارایه خدمات نمونه والگو بوده و ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور باشد .  براساس بند چهارم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج  باید با ترویج اخلاق حرفه ای مظهر اجرای کامل عدالت و مبارزه با هرگونه فساد و در هر حوزه و هرسطحی باشد . براساس بند پنجم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج محور حراست از استقلال و آزادی کشور در برابر تهدیدات دشمن بایستی باشد . براساس بند ششم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج باید مقوم عزت ملی، و رعایت مرزبندی با دشمن ،در فضای مجازی و فضای واقعی بوده و خاموش‌کننده آتش شرارت‌ها و فتنه‌های خارجی و داخلی باشد . براساس بند هفتم بیانیه گام دوم انقلاب ، بسیج بایستی مروج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در تمام شوون زندگی فردی و محیط کار و خدمت و تفریح و… باشد و الگو و الهام بخش به جامعه باشد و همچنی بایستی با مصادیق و الگوهای زندگی منحط غربی باشد .

* ایشان در خصوص محور فعالیت بسیج گفت :  محور فعالیت محله ای بسیج مساجد محل بوده و محور فعالیت هفتگی بسیج براساس مصل و نمازجمعه بعنوان قطب فرهنگی شهر باشد . بسجیان باید خطوط کلی را در جمعه از فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر یعنی امام جمعه گرفته و مجاهدانه در طول هفته دنبال نماید . اولویت فوری و اصلی امروز بسیج جهاد تبیین در ابعاد ایجابی ، پدافندی ، پیش دستانه می باشد . واین واجب فوری نبایستی در امور دیگر کم رنگ شود .

* وی در خصوص رسالت آینده بسیج بیان داشت :  رسالت آینده بسیج ، آمادگی برای تامین نیازهای ضروری برای تمامی عرصه های انقلاب توسط بسیجیان جوان مومن انقلابی جهت تحقق گام دوم انقلاب می باشد . ماموریت اینده بسیج ازادی قدس و زمینه سازی ظهور و اخرکار بسیج شهادت در راه خداست .

* ایشان نقش بسیج  در حوادث اخیر گفت : شما را نیروی تندرو می نامند ، بله شما دربرابر نیروهای خسته و تنبل ولاک پشتان هستید ، شما بینی اغتشاگران آبشخوران غربیها و عربستان و صهیونیسته ها را بر زمین مالیدید . بر همین اساس «بسیجی جیره‌خور» می نامند ، افتخارماست که از چشمه زلال نظام اسلامی بنوشیم نه از لجن زار غرب  وحاضریم برای اثبات جیره خواریمان به پای انقلاب خون بدهیم . ما از اینکه خواص به میدان نیامده اند نگران نیستیم ، آنها لیاقت همراهی با صراط مستقیم انقلاب را ندارند .تا بسیج هست امام خامنه ای تنها نخواهد ماند ! زیرا تا خون در رگ ماست ، خامنه ای رهبر ماست . لشکریان جهانی بسیج  قدرت تراز اول دنیا و زمینه ساز ظهور حضرت در گام دوم انقلاب خواهد بود. بسیج یک نیروی عظیم ولایت مدار خدوم مقتدر بوده و بسیجیان بصیر پیشگام جهاد تبیین و آماده آزاد سازی قدس و مبارزه با امریکای جنایتکارند !

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان درخصوص بستر سازی ظهور را چنین تبیین کرد:   امروز ما وارث ثمره حکومت اسلامی صدر اسلام هستیم و این توفیق برای ما هست که هم حکومت اسلامی را صیانت کرده و هم به جهان معرفی کرده  و هم برای ظهور تلاش کنیم و جز منتظران عملی باشیم . تکلیف و راهبرد شیعه در عصر غیبت ، زمینه سازی برای ظهور و فراهم سازی زمینه پذیرش امام زمان و نیز زیر ساختهای جامعه هم فراهم باشد  امروز وظیفه ما درگام دوم انقلاب اسلامی این است که ظهور را نزدیک و زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را محقق کنیم .

************* اطلاعیه ستاد نمازجمعه **************

《نماز جمعه؛ ثمره خون شهیدان است》

🔊 #اطلاعیه

🔷 برنامه نماز جمعه صباشهر در مورخ ۴ آذر ماه ۱۴۰۱ – همراه با اجتماع بزرگ بسیجیان و گرامیداشت شهدای مظلوم حوادث اخیر کشور

🔶 قاری و موذن: برادر ارجمند جناب آقای رضایی

🔶 مجری و مکبر: برادر ارجمند جناب آقای سرمدیان

🔶 سخنران پیش از خطبه‌ها: جناب آقای دکتر سید جواد هاشمی فشارکی – استاد برجسته دانشگاه

🔶 خطیب جمعه: حجت‌الاسلام والمسلمین زرینه – امام جمعه محترم صباشهر

🔶 ساعت آغاز برنامه‌ها و فعالیت مهد آدینه: از ساعت ۱۱:۰۰

🔷 همراه با برپایی میز خدمت، میز مشاوره و اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی

🔶 نمازگزاران گرامی؛ جهت جلوگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا و آنفولانزا؛ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، الزامی بوده و در صورت امکان، سجاده و مُهر شخصی همراه خود داشته باشید.

✅ ستاد نماز جمعه صباشهر👇

🌐 @adinehsabashahr

************* پیوست **************

صَباشَهر در ۱۵ کیلومتری جنوب غرب شهر تهران واقع بوده و در بخش مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد. صباشهر که از نظر وسعت پس از باغستان دومین شهر شهرستان شهریار است .

طبق سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، جمعیت صباشهر معادل ۵۳۹۷۱ نفر بوده است. مردم متدین انقلابی صباشهر در سال های دفاع مقدس کمک های بیشماری کرده و ۶۰ شهید نثار انقلاب اسلامی نموده اند. به طور کلی در صباشهر قومیت های مختلفی از ترک، لر، فارس در کنار یکدیگر زیسته اند.

به لحاظ وجود باغات و زمین های مستعد کشاورزی در شهرستان شهریار زمینه های تولیدات گلخانه ای، قارچ و صنایع تبدیلی غذایی ، محصولات باغی این شهرستان سیب، انگور، گلابی، گیلاس، زردآلو و …  بوده و در بخش زراعی نیز پس از گندم محصولاتی مانند جو و ذرت علوفه ای بیشترین میزان تولید را در سطح شهرستان داراست.

شهرستان شهریار در زمینه تولیدات دامی و دامداری شهرستان شهریار در بخش تولید مرغ گوشتی % ۴ و در تولید تخم مرغ ۱/۴% و تولید شیر % ۵ درصد و همچنین در تولید گوشت قرمز ۷۰۰۰ تن از تولید کل کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین دارای صنایع فلزی، شیمیایی، دارویی می باشد. و صباشهر یکی از مراکز صنعتی شهرستان بشمار می رود .

اماکن زیارتی صبا شهر بقعه امامزاده عبدالله در محله قاسم‌آباد صباشهر از نوادگان موسی بن جعفر و مرقد مطهر شهدای گمنام صباشهر واقع در بوستان شهدای گمنام شهرک مصطفی خمینی می باشد .

مناطق گردشگری صبا شهر شامل قندیشاه با قدمت ۷۰۰ سال  ، مرزعه قاسم‌آباد با قدمت حدود ۳۰۰ سال ، اسلام‌آباد ، مزرعه کبودین با قدمت حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ سال اسلام‌آباد ، منطقه صحرا خرک دشتی از قاسم‌آباد با قدمت ۱۰۰ ساله و قلعه ای ارباب نشین با ۱۰ خانوار بوده که با اسلام‌آباد ادغام شده‌ ، ویره با قدمتی حدود ۳۰۰ سال ،محمدآبادبا قدمتی در حدود۳۰ سال ، شهرک شهید مصطفی خمینی می باشد.