یادی از سردار شهید سیدمهدی یحیوی

از تبار حسین(ع) (حدیث دشت عشق)

سردار شهید سید مهدی یحیوی، یازدهم فروردین سال ۱۳۴۱ به‌عنوان پنجمین فرزند و سومین پسر در کرج چشم به‌جهان گشود. در خانواده‌ای مذهبی رشد یافت، با تشویق پدر و برادرانش در مجالس مذهبی شرکت می‌کرد. در خانه آموزش‌های دینی و قرآنی را از پدر و مادر آموخت.تا پایان دوره متوسطه در رشته مکانیک درس خواند […]

سردار شهید سید مهدی یحیوی، یازدهم فروردین سال ۱۳۴۱ به‌عنوان پنجمین فرزند و سومین پسر در کرج چشم به‌جهان گشود. در خانواده‌ای مذهبی رشد یافت، با تشویق پدر و برادرانش در مجالس مذهبی شرکت می‌کرد. در خانه آموزش‌های دینی و قرآنی را از پدر و مادر آموخت.تا پایان دوره متوسطه در رشته مکانیک درس خواند و دیپلم گرفت، از سوی لشکر ۲۷ محمد رسول(ص)، گردان یاسر به جبهه رفت و بیست و سوم فروردین سال ۱۳۶۲، در حالی‌که فرمانده گردان بود در فکه به شهادت رسید.شهید یحیوی در سن ۲۱ سالگی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ‌فیض شهادت نائل آمد و تربت پاکش در امامزاده محمد(ع) حصارک کرج واقع است.
شهید سید مهدی یحیوی در وصیت‌نامه‌اش نوشت: «اگر قطعه‌قطعه شوم و دوباره زنده شوم دست از خدا و اسلام و انبیاء و ائمه اطهار(ع) دست برنخواهم داشت. بگذار برای رضای خدا در خون خود بغلطم خونی که مرا به هدفم تنها فاصله است. بگذار این هر چه زودتر صورت گیرد.بگذار بدانند این دلبستگان به این دنیای فانی، این سلاطین ظلم و جور این ظالین‏ و مغضوبین این شیاطین جانی و خیانت پیشگان پست، آری بدانند که ما شیعه علی(ع) و از تبار حسینیم و کربلاها به‌پا خواهیم کرد و این سخن را با ریختن خونمان و قطعه شدن بدنمان در روز عاشورای‌مان به اثبات خواهیم رساند (کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا) و شاهد من شهدای عصرمان است، شهدایی که برای رسیدن به لقاء‏الله ثانیه شماری می‌کردند و همیشه برای این تحول بزرگ و آزادی از این زندان و این عروج والای معنوی آماده بودند.»